Znani Marokańczycy

Magiczne Maroko jest krajem o bogatej kulturze i cywilizacji. Jest również krajem wybitnych ludzi, znanych nie tylko w jego granicach, ale i na całym świecie. Genialni liderzy w różnych dyscyplinach, bohaterowie wojny, wybitni pisarze i poeci, wysoko oceniani artyści… po prostu niezwykłe osoby, które łączy jedna wspólna cecha – charyzma (i oczywiście marokańskie korzenie).

Jean Reno

Jean Reno, popularny i lubiany “Leon Zawodowiec” urodził się w Casablance! Jego rodzice – Hiszpanie z Andaluzji, przenieśli się do Afryki Północnej w celu poszukiwania pracy. Jean Reno osiedlił się we Francji dopiero gdy skończył 17 lat. Zaczął tam studiować dramat i dziś jest uznanym, często nagradzanym aktorem z „wyższej półki”.

David Guetta

David Guetta to francuski didżej o marokańsko-żydowskich korzeniach. Urodził się w 1967 roku w Paryżu. Muzyczną karierę rozpoczął od koncertów w piwnicy swojego domu. W latach osiemdziesiątych był didżejem w kilku nocnych klubach Paryża, gdzie „mieszał” głównie hip-hop i house. Niebawem dostrzeżono i doceniono jego talent. W 2005 roku, jego singiel “The World Is Mine” przez wiele tygodni okupował pierwsze miejsca europejskich list przebojów. W 2011 roku Guetta został wyróżniony przez brytyjski magazyn “DJ”. Wśród artystów współpracujących przy tworzeniu jego piosenek, szybko stających się hitami, biorą udział znakomici muzycy, tacy jak np. członkowie Black Eyed Peas, Kelly Rowland, Akon czy Rihanna.

Edith Piaf

Edith Piaf urodziła się 19 grudnia 1915 jako Édith Giovanna Gassion na paryskim osiedlu Quartier de Belleville, na którym mieszkało wielu imigrantów. Po ojcu odziedziczyła geny francusko-włoskie, po matce zaś – berberyjskie. Młodość spędziła w Paryżu. W wieku 15 lat zajęła się ulicznym śpiewaniem. Została odkryta w 1935 roku przez Louisa Leplée i wkrótce zaczęła występować w jego kabarecie “Le Gerny’s” przy Champs-Élysées. Jej sceniczny pseudonim “La Môme Piaf”, czyli “wróbelek” stał się jej znakiem rozpoznawczym. Zachrypnięty, niski głos, kontrastujący z filigranową sylwetką (147 cm!) to połączeniem, które fascynowało widzów.

źródło: abcmaroko.pl

Znani Marokańczycy
Przewiń na górę