Przydatne linki

Ambasada polska w Maroko – Rabat

maroko-ambasada

adres: 23, av. Oqbah, B.P. 425, 10 090 Rabat. Maroc
telefon: +212 537 77 17 91
faks: +212 537 77 85 66
e-mail: rabat.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady RP w Rabacie

adres: 23, av. Oqbah, B.P. 425, 10 090 Rabat. Maroc
telefon: +212 537 77 11 73
faks: +212 537 77 53 20

e-mail: rabat.konsula@msz.gov.pl
e-mail dyżurny: rabat.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Pogoda i klimat Maroka

Codzienna prognoza pogody w Maroko – weatheronline.pl

Maroko ma idealny klimat śródziemnomorski. Północne wybrzeże korzysta z równoważącego wpływu gór Rif i Morza Śródziemnego. Region ten jest ciepły przez cały rok, z mniej ekstremalną pogodą. Zimą temperatury mogą spaść nawet do siedmiu stopni Celsjusza, ale przez cały rok utrzymują się powyżej 20 stopni. Klimat kraju jest łagodny, z niewielką zmiennością. Nierzadko zdarzają się ulewne deszcze od października do marca. Dlatego najlepszą porą na wizytę w Maroku jest wiosna i jesień.

Pogodę w Maroku można podzielić na trzy główne regiony. W zależności od obszaru można spodziewać się gorących lat i suchych zim. Klimat regionu północno-zachodniego jest subtropikalny i zależy od odległości od oceanu. Inne czynniki klimatyczne to obecność gór Atlas, które oddzielają ciepły klimat przybrzeżny od klimatu kontynentalnego. Atlas Wysoki to także naturalna granica pustyni w regionie południowym.

Zimna pora roku trwa około trzech miesięcy. Średnia wysoka temperatura w styczniu to dwadzieścia trzy stopnie Fahrenheita, a średnia temperatura najniższa to 20 stopni. Najsuchszym miesiącem w Maroku jest styczeń, ze średnią temperaturą 20 stopni Fahrenheita. Możesz również porównać klimat Maroka do jednego z pobliskich miast, patrząc na wykresy klimatyczne. Poniższe liczby podają średnie dzienne i tygodniowe temperatury oraz ilość opadów w każdym obszarze każdego miesiąca.

Wybrzeże Atlantyku podlega niewielkim zmianom sezonowym. Jej klimat łagodzi Prąd Kanaryjski, który sprowadza na ten obszar zimną wodę. Na północnym wybrzeżu panuje najgorętsza pogoda, podczas gdy na północno-zachodnim wybrzeżu panuje przyjemnie umiarkowana temperatura. Najprzyjemniejsze pory roku na wizytę w Maroku to połowa czerwca do połowy września. Ostatni tydzień sierpnia jest najbardziej mokrym miesiącem. Klimat w Maroku zależy od lokalizacji. Miasto można odwiedzać o każdej porze roku, ale klimat nie jest szczególnie wilgotny.

czytaj cały artykuł na: wakacjetv.pl

Przewiń na górę