Łagodniejsze warunki wjazdu do Maroka

Łagodniejsze warunki wjazdu do Maroka – szczepienie albo test

Pasażerowie lotów do Maroka mogą już wybrać – albo przedstawią dokument potwierdzający ważne szczepienie na covid, albo negatywny wynik testu PCR na koronawirusa.

Jak informuje warszawskie biuro Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki od 17 maja, od godziny 23, władze Maroka poluzowały wprowadzone w pandemii zasady wjazdu. Podróżni przylatujący samolotem mogą już wybrać – albo przedstawią dokument potwierdzający ważne szczepienie na covid, albo negatywny wynik testu PCR na koronawirusa.

Do 17 maja musieli spełnić oba te warunki. W dodatku wynik testu PCR nie mógł być starszy niż 48 godzin, a teraz wystarczy, że będzie miał 72 godziny. Władze mogły też wyrywkowo kierować do testowania przylatujących pasażerów – z tego zrezygnowano.

Obostrzenie nie dotyczą dzieci do lat 12. Nadal wszystkich (dzieci też) podróżnych obowiązuje natomiast wypełnienie „formularza zdrowia” (Public Health Passenger Form-Coronavirus).

– Jestem przekonany, że decyzja władz Maroka zostanie doceniona przez profesjonalistów z branży turystycznej w Polsce i Europie Wschodniej – deklaruje w komunikacie biura Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki w Warszawie jego dyrektor Rachid Ennaciri. – Anulowanie konieczności wykonywania testu PCR było możliwe dzięki poprawie sytuacji sanitarnej w Maroku – wyjaśnia.

– Zniesienie ograniczeń następuje na początku sezonu letniego, co powinno zostać dobrze przyjęte przez zagranicznych turystów, odwiedzających Maroko. Ta decyzja zbiega się również z dużą międzynarodową kampanią komunikacyjną, którą Maroko rozpoczęło na rynkach międzynarodowych pod hasłem „Maroko królestwo świateł” – dodaje Ennaciri.

turystyka.rp.pl

Łagodniejsze warunki wjazdu do Maroka
Przewiń na górę